Jautājumi un atbildes

Kādu Jape līdzekli izmantot?

Tas ir atkarīgs no tā, ar kādu problēmu Jūs cīnaties.

Apstrādes noteikumi:

  • Zaļumi – Grön-Fri
  • Melnie punkti – Prick-Fri
  • Zaļumi un melnie punkti kopā – Prick-Fri
Kā darbojas Grön-Fri?

Baktēriju, aļģu un tml. šūnas sastāv no tauku saturošām vielām un vielām, kuras dod šūnām negatīvo lādiņu. Aktīvā viela Grön-Fri sastāvā, satur tauku iznīcinošu vielu, bet atšķirībā no šūnām – ar pozitīvo lādiņu. Benzalkonium hlorīds savieno sevi ar šūnu, šajā gadījumā šūnas iegūst „nepareizo” polaritāti un iet bojā.

Vai var izmantot Grön-Fri dakstiņu, šībera, ruberoida jumtiem?

Šis līdzeklis ir lieliski piemērots. Parasti Grön-Fri neietekmē celtniecības materiālus negatīvi.

Kad labāk apstrādāt jumtu ar Grön-Fri?

Jo ātrāk, jo labāk. Gadalaikam, temperatūrai un tml. nav nozīmes līdz brīdim, kamēr temperatūra nav zemāka par mērījuma punktu un uz virsmas nav salnas. Ja ap virsmu, kura ir pakļauta apstrādei, ir daudz augu, labāk to veikt agrā pavasarī vai rudenī, kad augiem vēl nav izdīgušas lapas vai kad lapas jau ir nokritušas.

Ja stundas laikā pēc jumta apstrādes sākas lietus, vai ir nepieciešams veikt atkārtotu apstrādi?

Visi apaugumi tika iznīcināti pārklājot ar Grön-Fri, tāpēc nav lielas nozīmes, ja ir sācies neliels lietus. Uz iepakojuma ir norādīts, ka no apstrādes ir jāizvairās, ja stiprs lietus ir gaidāms 12 stundu laikā. Ideālā gadījumā, Grön-Fri ir jāiedarbojas, cik vien ilgāk ir iespējams. Šķidrumam ir jāizžūst, pirms sākas lietus, kaut arī ieplānot to ir visai sarežģīti.

Man uz mana zemes gabala ir aka. Vai Grön-Fri var radīt kādu ietekmi uz ūdens kvalitāti?

Ja ir noticis nelaimes gadījums, protams, šķidrums var iekļūt akā. Tomēr, viņš sašķīdinās tik zemā koncentrācijā, ka tas nevar kādā veidā kaitēt cilvēkiem vai dzīvniekiem. Ņemot vērā to, ka līdzeklis iznīcina akā baktērijas, tas pat var būt kā priekšrocība, ja runa ir par bīstamām baktērijām.

Mums ir uzstādīta muca lietus ūdens savākšanai no jumta, vai tā ir jāaizvāc pēc jumta apstrādes ar Grön-Fri?

Jā, tā ir jāaizvāc vismaz uz 6 mēnešiem, jo maigie ziedi var būt pakļauti Grön-Fri ietekmei laistot tos ar savākto lietus ūdeni. Ja jumta izteka ir savienota ar dīķi, tad tai ir jābūt atdalītai vismaz uz gadu.

Vai Grön-Fri ir bīstams?

Vārdam „bīstams” ir daudz apzīmējumu. Ja vārds „bīstams” nozīmē, ka cilvēks var nomirt izmantojot pareizi Grön-Fri, tad atbilde ir – Nē. Ja “bīstami” iekļaut tāpat citas problēmas, tad atbilde arī ir – Nē, un atbilde ir pamatota uz ilgstošas vielas izmantošanas pieredzes daudzos dažādos apstākļos. Tomēr, cilvēkam vienmēr ir jābūt ļoti vērīgam attiecībā uz reti sastopamām ietekmēm, piemēram, tādām kā kombinētie efekti (sinerģisms) ar citām vielām. Īpaši uzmanīgam cilvēkam jābūt pret zināmām, alerģiju izraisošām vielu kombinācijām. Grön-Fri nav alerģiju izraisoša viela, bet var, teorētiski, pastiprināt šo efektu citām vielām.

Man pagalmā ir dzeramā ūdens avots. Vai Grön-Fri var ietekmēt ūdens kvalitāti?

Sliktākajā variantā līdzeklis var iekļūt avotā, tomēr pārvietojoties koncentrācija samazinās, un tas nevar kādā veidā kaitēm dzīvniekiem vai cilvēkiem. Ņemot vērā to, ka līdzeklis iznīcina avotā baktērijas, tad tas drīzāk ir priekšrocība, ja runa ir par bīstamām baktērijām.

Cik ilgi iedarbojas Grön-Fri?

Grön-Fri sadalās vispirms no saules gaismas (UV starojuma), un jo augstāka ir temperatūra, jo ātrāk notiek sadalīšanās process. Daži mikroorganismi arī sadalās. Efekts turas pat, ja līdzeklis ir sadalījies, jo virsma ir attīrīta no sporām un barojošām vielām. Būs nepieciešams ilgāks laiks, līdz jaunas sporas un barojošās vielas parādīsies uz virsmas, grūti precīzi pateikt, jo laiks var būt dažāds atkarībā no konkrētā gadījuma. No darba pieredzes var secināt, ka paies 3 – 4 gadi, līdz brīdim, kad kaut kas atkal, sāks augt uz virsmas.

Vai var Grön-Fri sajaukt ar krāsu?

Neieteicams, jo līdzeklis var ietekmēt krāsas īpašības. Turklāt tas nedos acīmredzamu efektu pret izaugumiem.

Kāda atšķirība starp Grön-Fri un attīrīšanas līdzekli?

Attīrīšanas līdzeklis satur hipohlorītu, kurš reaģē ar organisko materiālu līdz grūti sadalāmiem hlorīdu savienojumiem, kuri ir zināmi ar savu bīstamību apkārtējai videi. Hipohlorīts ir ļoti efektīvs līdzeklis, bet to var pielietot tikai kvalificēts personāls īpašos gadījumos, kad nekas cits nelīdz.

Kā līdzeklis ietekmēs manus augus?

Aļģes – tie ir augi, un nozīme ir tajā, ka tām ir jābūt ietekmējošām. Iespējamā jūtība variējas starp dažādiem augiem. Grön-Fri ietekmē hlorofilu augošās lapās, tās var noklāties ar baltiem punktiem, ja uz viņām nokļūst līdzekļa strūkla. Augi ir jūtīgi pret līdzekļa ietekmi, tāpēc vajag izvairīties no līdzekļa kontakta ar augiem, kurus nepieciešams saglabāt. Parasta zāle, piemēram, novīst un paliek dzeltena, bet pēc dažām nedēļām atkal atgūstas.

Cik ātri aļģes pazudīs?

Tās mainīs krāsu jau pēc pāris dienām. Ja virsmu neapstrādāt papildus, tad aļģes pašas pazudīs gada laikā.

Vai bīstami, ja mans suns nolaizīs virsmu, kura ir apstrādāta ar Grön-Fri?

Nē, tas līdzekļa daudzums,  ko mājas dzīvnieks var norīt šādā veidā, ir niecīgs, tas nevar kaitēt. Tas pats attiecas arī uz to, ja šķidrums ieķersies ķepās. Taču, tiem nav jāstaigā pa virsmu uzreiz pēc apstrādes, līdz brīdim, kad apstrādātā virsma pilnībā izžūst.

Vai drīkst apstrādāt akvārija akmeņus ar Grön-Fri?

Nē, to darīt nedrīkst. Liels risks, ka zivtiņas var iet bojā, pat, ja Jūs rūpīgi un vairākkārtēji nomazgāsiet akmeņus ar ūdeni

Man bēniņos ir parādījušies melni punktiņi, kādu līdzekli man nepieciešams izmantot?

Jums ir jāizmanto Mögel-Fri. Izaugumi ies bojā uzreiz, un pēc izvēles tos var noskalot.

Kad es varu ienākt istabā pēc apstrādes ar Mögel-Fri?

Mögel-Fri  neizdala kaitīgas gāzes. Tikai migla no izsmidzināšanas ar spreju var izraisīt kairinājumu. Pēc dažām minūtēm, kad izsmidzinātās daļiņas gaisā nolaidīsies uz grīdas, var brīvi ienākt istabā. Dažos gadījumos pelējuma smaka var būt stiprāka uzreiz pēc apstrādes, jo mitrais materiāls izdala stiprāku pelējuma smaku nekā sausais.